Hotel Delfin Plava Laguna









Find din ferie
Ingen resultater
Vælg dato - 7 nætter 2 voksne
Ingen resultater
Vælg dato - 7 nætter 2 voksne
- Gratis annullering frem til 1. februar
- Op til 40% rabatter på tidlige bookinger
- Danske ferierådgivere
- Medlem af Rejsegarantifonden
Afstand til
Tætteste by
WiFi
Ferie direkte ved havet
Rummelig pool og spraypark
Masser af sportsmuligheder
Oplev Funtana og Poreč by
Highlights
På Hotel Delfin Plava Laguna venter en ferie fyldt med både afslapning og aktivitet i naturskønne omgivelser. Det hyggelige resorthotel ligger på en frodig halvø midt i det livlige Zelena Resort nær Porečs charmerende gamle bydel. Her bor du tæt på indbydende strande og et væld af sports- og underholdningstilbud. Med vandsjov, grønne omgivelser og spændende udflugtsmuligheder i området er dette det ideelle valg til en oplevelsesrig ferie ved Adriaterhavet.
Hotellet ligger i centrum af Zelena Resort, direkte ud til den blå lagune, og er ideelt til en strandferie. Naturlige klippe-, sten- og græsstrande giver nem adgang til det krystalklare hav. De, der ønsker at bo i hotelkomplekset, kan slappe af ved den store havvandspool og svømme et par runder ind imellem. Børnene kan more sig i sprayparken med farverige sprinklere og mange vandattraktioner eller i børnebassinet med rutsjebaner. Hvis du vil have flere aktiviteter på din ferie, er der mange muligheder for at surfe, sejle, padle eller sejle i pedalbåd på Zelena Resort.
Hotellet i centrum af Zelena Resort ligger mellem to steder, der er værd at besøge: Poreč og Funtana. Både den charmerende fiskerby Funtana og Poreč kan nemt nås på cykel. Tag en afstikker gennem baglandet og udforsk den istriske natur med vinmarker, olivenlunde og rustikke konobaer. En tur med turisttoget fra Zelena Resort til Poreč er også en oplevelse for hele familien. Toget kører gennem en fyrreskov til havnebyen med en venetiansk fortid. En gåtur gennem den gamle bydel med et stop ved en isbar er absolut det værd. Efter en afslappet spadseretur forbi markeder, havne og snoede gyder er dine børn måske i humør til eventyr. Dino Park i Funtana tilbyder en række attraktioner, herunder forlystelser, dyr og shows til uforglemmelige familieøjeblikke. I nærheden af Zelena Resort ligger Kroatiens største vandland med talrige attraktioner, der garanterer en spændende og afslappende feriedag.
- Generelt
Egnet til
- Babyer (0-4 år)
- Børn (5-11 år)
Tætteste by
- 5km
Reception
- Afstand strand & type
Strandtype
- Græs
- Småsten
- Sten
- Badefaciliteter
Udendørs pool
Separat børnepool
Vandrutsjebane
Baby pool
Badehætte (frivilligt)
Spray park
- Ferskvand
Solsenge ved poolen
- Begrænset antal
- Andre faciliteter
WiFi
Sikkerhedsboks
Parkering
- På et fælles parkeringsområde - mod betaling
- Sportsfaciliteter
Fodbold
- Mod betaling
Basketball
Bordtennis
- Mod betaling
Tennis
- Mod betaling
Volleyball
Aquarobics
Squash
- Mod betaling
Sportsturneringer
Minigolf
- Mod betaling
Bowling
- Mod betaling
Vandcykler
Petanque
- Underholdning
Underholdning (aften)
Mini klub
TV Rum
- Butikker
Apotek
- 5km
Souvenirs
- Velegnet til
Små børn (0-4 år)
Børn (5-11 år)
- Restauranter / barer
Restaurant
Bar
Strandbar
Bar ved poolen
- Omgivelser
Nærmeste lufthavn
- 60km
Nærmeste hospital
- 60km
- Vandsport
Vandski
- Betales på stedet
Windsurfing
- mod betaling
Dykning
- Tæt på stedet
Kanoudlejning
- Betales på stedet
Vand basketball
- Hund
Hund tilladt
- Hvis tilladt i bolig
- Pladsstørrelse
Stor plads
- Vandsport
Afstand til
- Strand
- 50m
Det fulde udbud af faciliteter samt underholdningsprogrammet er på nogle feriesteder først åbent i den lokale højsæson. Bemærk, at flere faciliteter kan være mod betaling.